Jak przygotować się do wyrwania zęba?

"Jeśli zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym należy zjeść lekkie śniadanie lub obiad jeśli są to godziny popołudniowe. Do najrozsądniejszych nie należy przyjście do gabinetu dentysty na czczo. (...)"


Dlaczego warto wybrać implanty bikortykalne , czyli słów kilka o peri-implantitis

"Konwencjonalne, dwuetapowe implanty z porowatą powierzchnią nie najlepiej odpowiadają potrzebom wielu spośród grona potencjalnych pacjentów. Związane jest to z faktem zanikania kości gąbczastej, co prowadzi do odsłonięcia struktury implantu, na której chętnie osiadają i namnażają się bakterie (...)"


Dlaczego warto zainwestować w implanty zębów?

"Implanty zębów mają kilka znaczących przewag nad mostkami dentystycznymi.  Po pierwsze nie tylko wyglądają , ale i w pełni  zastępują funkcje naturalnych zębów. (...)"


Czym zajmuje się chirurgia szczękowo -twarzowa?

"Istotną przesłanka do skorzystania z usług chirurgii szczękowo-twarzowej są także nawracające lub przewlekłe stany zapalne. Torbiel zlokalizowana w trudno dostępnym miejscu zatok szczękowych również może wymagać specjalistycznej interwencji."


Zęby zatrzymane – co warto wiedzieć

"Ósemki, zęby mądrości – w ich przypadku najczęściej dochodzi do powstania zjawiska zębów zatrzymanych. Może ono jednak dotyczyć praktycznie wszystkich zębów – oprócz ósemek zatrzymaniu najczęściej ulegają kły górne, dolne przedtrzonowce, rzadziej centralne siekacze."