STOMATOLOGIA ZACHOWAWCZA

Obejmuje wszelkie działania mające na celu zahamowanie procesu próchnicowego. W ramach tej gałęzi stomatologii wykonujemy profesjonalną higienizację, leczenie ubytków próchnicowych, leczenie kanałowe. Wszystkie procedury wykonujemy z wykorzystaniem powiększenia, przez co są jeszcze bardziej skuteczne. Wypełnienia wykonujemy z użyciem koferdamu, dzięki czemu zachowana jest odpowiednia i niezbędna suchość pola zabiegowego. Utracone tkanki zęba odbudowywane są z wykorzystaniem najnowszym materiałów kompozytowych z duża dbałością o estetykę i funkcjonalność.

ENDODONCJA

Dziedzina stomatologii zajmująca się leczeniem kanałowym zębów. Leczenie to polega na usunięciu z komory i kanałów zęba żywej tkanki-naczyń i nerwów, które zostały zainfekowane przez bakterie. Na efekt leczenia ogromny wpływ ma praca w powiększeniu oraz zachowanie odpowiedniej izolacji pola zabiegowego. W tym celu wykorzystujemy koferdam- specjalna gumę, które oddziela leczony ząb od reszty jamy ustnej. Kanały zęba muszą być odpowiednio ukształtowane i zdezynfekowane, a następnie szczelnie wypełnione specjalnym materiałem. Po leczeniu kanałowym ząb należy odbudować protetycznie lub zachowawczo. Proces leczenia znacznie usprawnia użycie w naszym gabinecie odpowiednich sprzętów takich jak: Mikroskop Zeiss Extaro 300, Endopilot, Super Endo B&L Alpha2+ Beta.

STOMATOLOGIA ESTETYCZNA

Dotyczy zabiegów, które mają na celu przede wszystkim poprawę estetyki uśmiechu. Co ważne, w ramach stomatologii estetycznej lekarz nie wykonuje zabiegów związanych z profilaktyką i leczeniem chorób zębów i przyzębia. Po uprzednim wyleczeniu zębów wykonujemy wybielanie zębów, odbudowę niewielkich ubytków materiałami kompozytowymi, które niezauważalnie wtapiają się w pozostałe tkanki zęba. Zmieniamy kształt zębów, zamykamy diastemy. W ramach stomatologiii estetycznej wykonujemy również licówki kompozytowe lub porcelanowe, nakłady, wkłady, korony cyrkonowe i pełnoceramiczne.